Başlangıç / Sağlıklı Yaşam / Temizliğin Sağlık Açısından Önemi Nedir

Temizliğin Sağlık Açısından Önemi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Temizliğin Sağlık Açısından Önemi Nedir

sağlık temizlik el yıkama

Dünyada sayısız hastalık mikrobunun olduğu bilinmektedir. Bu mikroplar kötü huylu canlılardır. Dolayısıyla amaçları insanlara hastalık yayarak onların yaşam kalitesini düşürmektir. Bu durumda yapılması gereken şey mikroplardan korunmanın yollarını bulmaktır.

Sağlık açısından temizlik iki türlüdür. Birincisi beden temizliğidir. Bedenimizi temiz tutmak bizi hastalık yayan mikroplardan korumaya yarar. Mesela bir otobüste yolculuk ederken devamlı olarak bir yerlere dokunuruz. Dokunduğumuz yerlerin ne kadar hijyenik olduğundan emin olmamızın bir yolu yoktur. Bu durumda yapmamız gereken şey her zaman bedenimizi mikroplardan korumaya çalışmaktır. Bunun çözümü aslında oldukça basittir. Dışarıdan evimize geldiğimiz zaman elimizi ve yüzümüzü sabunla yıkayarak bu mikroplardan korunmuş oluruz.

İkinci türlü temizlik ise çevre temizliğidir. Çevre temizliği doğrudan veya dolaylı olarak sağlığımızı etkiler. İçinde bulunduğumuz ortamın temiz olması demek ortamdaki mikropların sayıca az olması demektir. Bu nedenle yaşadığımız çevrenin temiz ve ferah olmasına özen göstermeliyiz.

Temizlik sağlık açısından çok önemlidir. Temizliği sağlamak da oldukça kolaydır. Sadece ellerimizi yıkayarak korunabileceğimiz pek çok hastalık vardır. Bu nedenle beden ve çevre temizliğine dikkat etmeli, insanlara bu konuda örnek olmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Gözün koruyucu organları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
temizliğin sağlık açısından önemi, temiz bir cevrenin sagligimiza yararlari nelerdir, temizliğin sağlık açısından önemi nedir, temizliğin sağlık açısından önemi nedir kısaca, temizliğin sağlık açısından önemi nedir örnekler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

C vitamini nedir hangi besinlerde bulunur

Sponsorlu Bağlantılar C vitamini insan vücudunun üretmediği ve insanların dışarıdan besinler yolu ile almak zorunda …

4 Yorumlar

  1. çok güzel resim olmuş

  2. temizlik her açıdan çok önemlidir

  3. Allah temiz insanları sever.

  4. bilinmek istenmiyor

    ödev için yardım ettiginiz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.