Başlangıç / Sağlıklı Yaşam / Sperm sayısı nasıl artar

Sperm sayısı nasıl artar

Sponsorlu Bağlantılar

Sperm sayısını arttıran faktörler nelerdir
Günümüzde sperm sayısı azlığı çok fazla görülmektedir.Bu durum düzeltilebilmektedir.En başta yaşam koşullarını değiştirmek ve düzenli doğal beslenmek gerekmektedir.Sperm sayısı azlığı bebek sahibi olmanın önünde engeldir.
sperm sayısı
Sperm sayısını arttıran faktörler aslında azaltan faktörlerden bahsetmek daha doğru olur. Bunlardan belki de hasta kurtulduğunda spermi otomatik olarak artabilecek faktörlerden bir tanesi sigara. Yaşam tarzı olarak sigara kullanıcılarında sperm sayısının azaldığını biliyoruz ve hastalara sigarayı bıraktırdığımızda sperm sayısının arttığını hatta pasif içicilerde dahi sperm sayısının 3 ayda belirgin iyileşmeler gösterdiğini biliyoruz. Dolayısıyla sperm arttırmada bu tip bir toksit maddeden uzak durmak son derece önemli. Bunun dışında tabi yine stresli yaşam şartları sperm fonksiyonlarını, hormonal dengeyi bozarak etkileyebilir. Mümkün olduğu kadar bu stresli yaşamdan ve ortamdan uzak kalmaya çalışmak hakikaten hastalarda sperm iyileşmesi sağlayabilir. Tabi dengeli beslenme pramidinin bütün katmanlarına dikkat ederek belli vitaminlerin düzenli olarak alınması sperm kalitesinin düşmesine engel olacaktır. Bunlar dolayısıyla bizim sperm üretiminin artımında hastalara ilk planda önerdiğimiz önemli değişiklikler, alkolün uzun süreli kullanımda uzun süreli düşmeler yapabilir. Alkol tüketiminin azaltılması çok önemlidir. Yine madde kullanımı bugün biliyoruz ki sperm üretimi bozukluğunda en önemli nedenlerden bir tanesidir. Gittikçe yaygınlaşan madde bağımlılığı erkekte sperm fonksiyonlarını bozabilir. Sigara gibi bu tip keyif verici maddelerin, toksik maddelerin de kullanımı bozukluğa neden olabilir. Bu tip alışkanlıkların bırakılması sperm kalitesinde belirgin iyileşmeler sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Acı bademin faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

C vitaminin faydaları ve özellikleri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar C vitaminin faydaları ve özellikleri C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Çeşitli hastalıklara yakalanma risklerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.