Başlangıç / Sağlıklı Yaşam / Kan bağışının insan ve toplum açısından önemi nedir

Kan bağışının insan ve toplum açısından önemi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

kan bağışının insan ve toplum için önemi
Kan bağışının insan ve toplum açısından önemi
Kan insalar için hayati bir öneme sahip olan sıvıdır.Kan kırmızı renklidir ve içinde bir çok şey taşınmaktadır.Bunların başında oksijen ve besinler gelmektedir.İnsanların bir kaza yapmaları yada kanamalı hasta olmaları durumunda vücudundaki kan eksilir ve başka insanlardan kan alması gerekir.Bu kanı almadıkları takdirde hayatı tehlikeye girer.Böyle durumlarda acilen kana ihtiyaç olması hemen kan verecek insanların bulunması gerekir.Çünkü kan kaybı durumunda vakit çok önemlidir.Kızılay ülkemizde kan bağışı yapılan yerdir.Böyle durumlarda hemen Kızılaydan kan alınmaktadır.Bu sayede bir çok insan yaşamına devam etmekte,sağlığına kavuşmaktadır.
Kan bağışı yapmak insanların hayatlarına hayat katarken aynı zamanda sağlıklı toğlumların oluşmasına da katkı yapmaktadır.Toplum bu gibi durumlarda hassas davranıp kan bağışı sayesinde birlik ve beraberliğini pekiştirmekte,yardımlaşma ve dayanışma göstermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Böbrek yetmezliği nedir kısaca konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kan bağışının toplum açısından önemi, kan vermenin insan yaşamı açısından önemi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

C vitaminin faydaları ve özellikleri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar C vitaminin faydaları ve özellikleri C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Çeşitli hastalıklara yakalanma risklerini …

3 Yorumlar

  1. Çok güzel olmuş kan bağışı toplumsal bir görevdir. toplum olarak kan bağışının önemini bilmeli bu konuda duyarlı olmalıyız.

  2. Galatasaray anonim şirketi

    kan bağışında bulunmak toplum olarak görevlerimizden biridir. kan bağışına uygun insanlar kan verme konusunda daha duyarlı olmalıdır.

  3. Hep burdan yapicam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.