Başlangıç / Sağlıklı Yaşam / Armutun faydaları nelerdir

Armutun faydaları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Armutun faydaları

armutun-faydalari
Yaz aylarının en güzel meyvelerinden olan armut sağlık yönünden de tüketilmesi gereken vitamin ve şifa deposudur.

Kan basıncı: Armut, yüksek kan basıncı ve inmeyi önlemeye yardımcı antioksidan ve antikanserojen olan glutatyon içerir.

Kanser önleme: Yüksek C vitamini ve bakır içeriği serbest radikallerin zararlarından hücreleri koruyan iyi antioksidanlar gibi hareket ederler.

Kolesterol: Armudun pektin içeriği, yüksek kolesterol seviyelerini düşürmeye çok yardımcı olur.

Kalın bağırsağa etkileri: Sadece meyve suyu olarak değil, kalın bağırsak sağlığı için son derece yararlı olan değerli lifler için armudu bütün olarak yemelisiniz.

Kabızlık: Armutta bulunan pektinin idrar söktürücü ve hafif bir müshil etkisi vardır. Armut suyu içmek bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olur.

Enerji: İçerdiği büyük orandaki fruktoz ve glikoz miktarı nedeniyle armut suyu, hızlı ve doğal bir şekilde enerji elde etmenizi sağlar.

5031_armutAteş: Armudun soğutma etkisi mükemmel bir ateş düşürücüdür. Hızlı bir şekilde ateşi düşürmenin en iyi yolu büyük bir bardak armut suyu içme gereğidir.

Gebelik: Yüksek folat içeriği bebeklerde nöral tüp defektlerini önler.

Kemik Erimesi: Armut yüksek düzeyde bor içerir. Bor, kalsiyumun korunması için vücuda yardımcı olur böylece kemik erimesini önler veya geciktirir.

Enflamasyon: Armut suyu, antiinflamatuar bir etkiye sahiptir ve değişik iltihaplı durumlarda hastaların ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

Nefes darlığı: Yaz sıcağında çocuklarda aşırı balgam nefes darlığına neden olabilir. Çocuklara bu balgamı temizlemek için bu dönemde armut suyu içirebilirsiniz.

Boğaz sorunları: Armudun bir yaz meyvesi olmasının bir sebebi olmalı! Her sabah ve gece armut suyu içmek bu yaz aylarında vücudunuzun soğumasını sağlar. Aynı zamanda boğazı besler ve boğaz sorunları engellemeye yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ayvanın faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

C vitaminin faydaları ve özellikleri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar C vitaminin faydaları ve özellikleri C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Çeşitli hastalıklara yakalanma risklerini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.