Başlangıç / Özel günler geceler haftalar / 19 Mayısın anlam ve önemi nedir

19 Mayısın anlam ve önemi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

19 Mayısın anlam ve önemi
19 mayıs 1919 tarihi parçalanmış bir milletin özgürlük ve vatanın bütünlüğü için mücadeleden vazgeçmemek gerektiğini anlatan ve bu yola baş koymuş bir lider tarafından atılan önemli bir günün tarihidir.
19 mayıs anlam ve önemi
Mustafa Kemal Atatürk 19 mayıs 1919 tarihinde Samsun limanına indiği zaman bu ülkenin kurtuluş mücadelesi de fiilen başlamış oluyordu.Atatürk Anadolu’da Türk halkının bilinçlenmesini ve top yekün bir halk olarak düşmanla mücadele edilmesi gerekliliğini ortaya koymuştur.Samsun’un önemi milli mücadelenin kararlarının alınması ve insanların devlet,millet,milli birlik,özgürlük ve vatan toprağı gibi kavramların uyanması açısından önemlidir.
Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini Samsun’da atmıştır.Büyük komutan ve lider olan Atamız buradan Anadolunun değişik terlerine gitmiş kongreler yapmış,tamimler imzalamıştır.Bu cumhuriyet bugün var ise bunun temellerinde Atatürk ve Samsun ruhu yatmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız 19 Mayıs 1919 Anlam Ve önemi konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Resimli mevlid kandili mesajları

Sponsorlu Bağlantılar Resimli güzel mevlid kandili mesajları Mevlid kandili mesajları Sponsorlu Bağlantılar Önceki yazımız Mevlid …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.