Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Vicdan azabı ile ilgili kompozisyon örneği

Vicdan azabı ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Vicdan azabı

Vicdan, insanın içinde bulunan soyut bir mahkemedir. Yaptıklarının sonucunda kararlarını da kendi içinde kendisi ile birlikte tek başına vermektir.
Vicdan kişiden kişiye değişen değerler içerir. Kimi insanda fazla bulunurken, kimi insanda vicdan duygusu ya yoktur, yada çok azdır.
Bizi diğer canlılardan ayıran vicdan duygumuz, diğer insanlara, hayvanlara ve çevreye olan ilişkilerimiz ve davranışlarımızı belirler. Vicdan yaptığımız davranışlar ve karşılaştığımız olaylarda aldığımız kararları da yakından ilgilendirir. Vicdan sahibi insanlar bazen yanlış davrandıklarında daha sonra kendi içlerinde bunun yanlış olduğunu ve bu şekilde davrandığı için üzülerek vicdan azabı çekerler. Vicdan azabı çekmek insanı olgunlaştırır. Yapmış olduğu hataları tekrarlamamasına neden olur.
Her insan hata yapabilir. Önemli olan vicdan mahkememizde bunu tartmalı ve ona göre davranmalıyız. Vicdanımızı dinleyerek insan olduğumuzu unutmamalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Yalnız taş duvar olmaz ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
vicdan azabi kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.