Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyon örneği

Ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyon

ne ekersen onu biçersin kompozisyon

İçerisinde bulunduğumuz hayat içerisinde her zaman istediklerimiz gerçekleşmez. Hayat acı ve tatlı anlarıyla iç içe yaşadığımız bir sürecin dilsel ifadesidir.

İnsan devamlı olarak bir şeyler başarma arzusu içindedir. Başarı insana kimi zaman tesadüfler ile gelse de gerçek başarı gösterilen belli bir emeğin mükafatıdır. Kişi, çalışmalı, emek vermeli ve sabır göstererek emeğinin karşılığını beklemelidir. İnsan bazen çalıştığından fazla başarı istese de bu pek mümkün değildir. Her zaman için ne kadar çalışırsa o kadar başarılı olur. Çalışkanlık miktarı ile başarı miktarı doğru orantılıdır. Dolayısıyla bir işin olması için gösterdiğimiz çaba sonucu o iş olur. Aksi halde meydana gelmesini istediğimiz bir durum için uğraşmaz, tembellik edersek o durumun gerçekleşmesini beklemek mantıksız olur.

İnsan, az çalışarak çok başarmayı veya verdiğinden daha fazlasını almayı beklememelidir. Kendimizden ne verirsek onu alabiliriz. Kişi ancak ektiğini biçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Bilgisayarın faydaları ve zararları ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
ne ekersen onu biçersin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.