Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Dost başa düşman ayağa bakar kompozisyon örneği

Dost başa düşman ayağa bakar kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Dost başa bakar düşman ayağa ile ilgli kompozisyon

Dost-başa-bakar-düşman-ayağa

Dostlar maddiyata önem vermez

İnsanların dostları onların maddi durumları ve kılık kıyafetleri ile ilgilenmez,bilakis onların düşünceleri,karakterleri ve huyları ile ilgilidirler.Dostluklar para yada başka maddi şeyler üzerine kurulmaz.

İnsanların kılık kıyafetleri önemlidir.İnsanların bizlere yaklaşırken yada bizim için fikir sahibi olmalarında kılık kıyafetlerin giyim şekillerinin önemi fazladır.Bu tarz yaklaşımların gerçek olmadığı ve çıkar ilişkisi güttüğü kesindir.Fakat bizi seven yakınlarımızın dostlarımız böyle beklentileri asla olmaz.Onlar bizlerin düşünce babında karakter yapımızda ve huy ahlak gibi değerlerimize önem verirler.Dostlarımızın dost olması zaten bu kıriterler doğrultusunda olmaktadır.Fakat bazı dost görünümlü insanların bizlerin maddi değerlerimize göre hareket etmeleri onların gerçek anlamda dost değil aksine en ufak bir sıkıntıda bize sırtlarını dönmeleri anlamına gelir.Bu tip insanların her zaman akıllarında maddi bir çıkar söz konusudur.

Hayatta gerçek dostları bulmak zordur.Bu nedenle zaten dost sayısı bir kaçı geçmez.Bizlere parasal maddi yaklaşımlar içinde olanların elenmesi ve gerçek dostlar ile hayata devam edilmesi daha sağlıklı olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Derdini söylemeyen derman bulamaz kompozisyon örneği başlıklı makalemizde atasözü, bulamaz ve derdini hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.