Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Dini bayramların önemi ile ilgili kompozisyon

Dini bayramların önemi ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Dini bayramların insan için önemi

İslam aleminde ve ülkemizde iki dibi bayram kutlanmaktadır. Birincisi ramazan bayramı olup bir ay boyunca oruç tutulur.Ramazanın sonunda ise bayram namazı ile birlikte bayram ziyaretleri başlar. İkincisi ise kurban bayramı olan dini bayramda imkanı olanlar kurban keserek ihtiyacı olan ve kurban kesemeyen kişilere kurban etinden dağıtır.
Bayramlarda insanlar bir araya gelerek sohbet edeler. Birbirlerinin dert ve sorunlarına ortak olur. Birlikte hoş sohbetler ederek ikramlarda bulunurlar. Bayramlarda sık sık ziyaret etmediğimiz eşimizi, dostlarımızı ve akrabalarımızı görme fırsatı olur. Bayramlar insanların bir araya gelmesini sağlayan güzel sebeplerden biridir. Dini bayramlar insanların bir araya getiren onların kaynaşarak birbirleri ile görüşmelerini sağlayan özel günlerdir.
Dini bayramlarda gelenek ve göreneklerimize göre dostlarımızı ziyaret edelim. Onlarla güzel vakit geçirerek manevi açıdan hem kendimiz hemde etrafımızdaki kişileri mutlu ederek huzuru hep birlikte yaşayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Hava su ve toprağın temiz kalması ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
dini ve mili bayramlar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.