Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Damlaya damlaya göl olur kompozisyon

Damlaya damlaya göl olur kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Damlalar Denize Döner
Küçük birikimler gün gelir büyür ve insanların işlerini görecek önemli meblağlar haline gelir. İnsanların her zaman tutumlu olması ve az demeden birikim yapmaları kendi gelecekleri bakımından önem taşımaktadır.
İnsanlar genellikle gelirlerinin tamamını harcamakta, hatta gelirlerinden daha fazla harcamalar yaparak ekonomik sıkıntılar içine girmektedir. Gün içinde gereksiz harcamalar yaparak önemsemediğimiz ufak miktarları bir kenara koyduğumuz zaman bu birikimler ileride yüksek miktarlara çıkmaktadır. İnsanların gelirleri az da olsa birikim yapmayı alışkanlık haline getirmeleri önemli bir ihtiyaçlarını ileride giderebilme imkanı sağlar. Örneğin asgari ücret alan bir insan her ay bir kenara 50 TL. koyduğu zaman yıl sonunda 600 TL. birikmiş parası olur.Bu da çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilir.
İnsanların gelirlerine göre birikim yapmaları hem kendisi hem de ailesi için önemlidir.Günümüzde her yere harcanan paralar nedeni ile insanlar zorluklar yaşamaktadır.Bu zorlukları yaşamamak ve ileride başımıza gelebilecek olan kötü günler için mutlaka damla damla da olsa birikim yapmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Öğretmenler ile ilgili değişik kompozisyon başlıkları konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.