Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / 10 Kasım kompozisyon örneği

10 Kasım kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

10 Kasım Kompozisyonu
Atamızın İzinde
10 kasım ulu önderimizin bu dünyadan göç ettiği tarihtir. 10 Kasım 1938 tarihi bir liderin hayatını kaybettiği ama Türk milletinin onun izinden gitmeye söz verdiği bir tarihtir. Türkiye Cumhuriyetini kuran, bir çok alanlarda inkılaplar yapan ve ülkemizin temel direkleri olan ilkeleri hayata geçiren Atatürk, her zaman kalplerimizde yaşamaya devam edecektir.
Mustafa Kemal Atatürk yıkılmaya yüz tutmuş bir devletin, fakirlik ve ızdırap içindeki bir halkın umudu olmuş, küllerinden yeniden doğan bir millet yaratmayı başarmış nadir bir liderdir.Onun zekası cesareti ve ileri görüşlü oluşu Türk milletinin cesaret ve bağımsızlık ateşi ile birleşince ortaya yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti devleti çıkmasını sağlamıştır.
Atatürk ilke ve devrimlerinin izinden gitmek, onları hayatımızın her alanında uygulamak bu ülkeyi geliştirmek ve kalkındırmanın anahtarıdır.Bizlerin çok çalışması, Atatürk’ün açtığı yoldan gitmesi hem kendimiz hem de ülkemzi için önemlidir.Bizlere düşen görev atamızın izinden gitmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Temizlik imandan gelir ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.