Başlangıç / Kısa Yazılar / 23 nisan ile ilgili kısa yazı

23 nisan ile ilgili kısa yazı

Sponsorlu Bağlantılar

23 nisan ile ilgili yazı


Atatürk 23 nisanı çocuklara armağan etmiştir. Tüm Türk milleti olarak her yıl bu bayramı çocuklarımızla birlikte coşku ile kutlamaktayız.

23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisi’mizin toplandığı gündür. 23 Nisan, ulusun yönetme yetkisini kullanmaya başladığı gündür. Bu gün Milli Egemenlik Bayramı’mızdır.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine son yıllarda yabancı ulusların çocukları da katılmaya başlamıştır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. «Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.» diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan’da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan’da yurdumuz bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar. Gece fener alayları düzenlenir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı egemenliğin ulusta olduğu düşüncesinin kabul edildiği gündür. Çocuk bayramımızdır. Yarının büyükleri olan çocukların bayramıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Mo'nun Gizemi kitap özeti kısa konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
23 nisan ile ilgili yazı, 23 nisan ile ilgili kisa yazi, 23 nisan ile ilgili kisa yazilar, 23 nisan yazıları kısa, 23 nisan ile ilgili yazi kisa
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Okuma yazma olmasaydı neler olurdu

Sponsorlu Bağlantılar Okuma yazma olmasaydı insanlar arasındaki iletişim olmazdı. Bir çok alanda işler yapılamazdı. İnsanlar …

2 Yorumlar

  1. 23Nisanda bu yazıyı okumayı düşünüyorum. Çünkü mikrofonla herkesin içinde yazıyı okumayı düşünüyorum

  2. Harika olmuş ellerinizle sağlık ❤

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.