Başlangıç / Genel Yazılar / Teknolojinin faydaları nelerdir

Teknolojinin faydaları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji demek insanların hayatlarını kolaylaştıran aletlerin ve cihazların olması yeniliklerin yapılması demektir.Teknoloji sürekli gelişim sağlamaktadır.Bunların faydaları sağlık alanlarından gündelik hayatımızda kullandığımız telefonlara kadar her alanda kendisini göstermektedir.

Teknolojinin faydaları

1- İnsanlar İnternet ve bilgisayar sayesinde dünyanın her yerindeki bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

2-İnsanlar daha rahat bir yaşam sürerler.Evlerimizdeki çamaşır makineleri,elektrik süpürgeleri,bulaşık makineleri mutfak robotları gibi aletler ile har şey daha hızlı ve kolay yapılabilmektedir.

3-Tıp ve sağlık alanında bir çok teknolojinin kullanılması insanların hayatlarını kurtarmaktadır.Teşhis ve tedavi araçları kullanılmaktadır.Bunlara örnek olarak tomografi emar ve röntgen cihazları gösterilebilir.

4-Eğitim alanında kullanılan teknolojik aletlerin öğrencilerin öğrenme ve kavrama yeteneklerini arttırmaktadır.

5-Teknolojik aletler sayesinde geniş insan kitlelerine ulaşmak daha kolay olmaktadır.Bunlara matbaalar örnek verilebilir.Kitapların,dergilerin basılması ve dağııtlması artık çok kolay şekilde olmaktadır.Yine gazetelerin günlük olarak basılmasında teknolojinin faydalarından yararlanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ağaçların insanlara faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Güzel sanatların sınıflandırılması

Sponsorlu Bağlantılar Güzel sanatlar geleneksel ve çağdaş (modern) olmak üzere iki ana biçimde sınıflandırılır. Geleneksel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.