Başlangıç / Genel Yazılar / Japon balığının bakımı nasıl olmalıdır

Japon balığının bakımı nasıl olmalıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Japon balığı ve bakımı
Japon balığı ilk defa balık beslemek isteyenler için uygun bir balık türüdür. Ancak japon balığını beslemek içinde bazı yapılması gereken bir kaç kural vardır. Bu kurallar uyarsak balığımızın ömrü daha uzun olmaktadır

Japon-Balıkları
– Genelde fanus, kavanoz gibi küçük ortamda bakılmamalıdır. Bu balıklar için en az 40lt hacimde büyük akvaryum ve buna benzer ortamlarda bakılmalıdır.
– Boş sade bir ortam yerine akvaryum dibi zenginleştirilmeli, küçük taşlar ve kabuklar kullanılabilir. Kesinlikle kum kullanılmamalıdır zira yutma girişiminde bulunurlar.
– Anubias, saz, crypto vb. bitkiler kullanılarak akvaryum güzelleştirilebilir ve balıklara hoş ortamlar sağlanabilir. Zira her şeyi yediklerinden sert yapraklı akvaryum bitkileri seçilmelidir.
– Akvaryumda çöpçü balığıda kullanılacaksa bu balığınızın yutacağı kadar küçük olmamalıdır.
– Su havalandırma her balıkta olduğu gibi japon balıklarında da önemlidir gelişimlerine katkı sağlar.
– Uygun su koşulları olarak 20-24C olmalıdır

İyi bakıldıkları takdirde 25 yıl gibi ortalama bir ömürleri vardır. Japon balıklarının doyma hissi de yoktur bu nedenle ne kadar yem atarsanız atın, yeme girişimde bulunacaktır bunun sonucu olarak da en çok görülen sorunlardan biri kabızlıktır. Bunu önlemek için ya haftada bir gün yeşil sebzeler (bezelye, ıspanak vb.) haşlanarak verilmeli ya da imkanınız yoksa bir gün aç bırakılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ülkemizde bilimsel alanda araştırma yapan kuruluşlar hangileridir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Nitelikli insan ne demektir

Sponsorlu Bağlantılar Nitelikli insan ne demektir Nitelikli insan çalışkan, eğitimli, becerisi kuvvetli, yeniliklere ve yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.