Başlangıç / Genel Yazılar / Her canlının bir sonu olduğunu bilmemiz yaşamımızı nasıl etkiler

Her canlının bir sonu olduğunu bilmemiz yaşamımızı nasıl etkiler

Sponsorlu Bağlantılar

insan ve ölüm
İnsanların ve diğer canlıların sonu olduğunun bilinmesi yaşantımızı değişik şekillerde etkilemektedir.İnsanların sonu olduğunu bilmesi daha iyi bir insan olma yolunda önemli gelişmeler katar.Zira ahiret hayatının olması ve insanların öldükten sonra bu dünyadaki hareketlerinden ve davranışlarından sorguya çekileceğini bilmesi,insanları daha sorumlu davranmaya iter.Haram helal ve günah kavramlarına daha çok dikkat eder.Dini ne olursa olsun önemli olanın insanların bir gün hayatları sona erecek olması ve iyi bir insan olarak anılmak isterler.Bu nedenle zaman ile yarışırlar iken bu kısa hayatta daha verimli olmak isterler.Hem kendileri,hem aileleri hemde tüm insanlar için faydalı olmaya çalışırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Aile bireylerinin ortak karar almaları birbirlerine bağlılıklarının sonuçları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
her canlinin bir sonu olduğunu bilmemizi nasil etkiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Nitelikli insan ne demektir

Sponsorlu Bağlantılar Nitelikli insan ne demektir Nitelikli insan çalışkan, eğitimli, becerisi kuvvetli, yeniliklere ve yeni …

Bir yorum

  1. Yoldan geçen bir Adam

    Bütün canlılar doğar büyür ve zanmanı gelidğinde ölür. Yani her canlılnın bir sonu vardır. Bu bilinçte olmak insanların bu hayattaki hırslarını ve hayatlarını kontrol etmelerini sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.