Başlangıç / Genel Yazılar / Engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapmak gerekir

Engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapmak gerekir

Sponsorlu Bağlantılar

Engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılması gerekenler
engelliler
Engelli insanların hayatta karşılaştıkları pek çok zorluklar vardır.Bu zorlukların minimuma indirilmesi ve hatta tamamen kaldırılması için hem bizlere hem de devlete görevler düşmektedir.İlk önce engellilerin karşılaştığı zorlukları bilmek,tespit etmek ve buna yönelik çalışmalar yapmak gerekir.Kaldırımların daha geniş yapılması gerekir.Gerek görme engelli gerek ise ortopedik engelli insanların kolayca gezinebilecekleri yolların yapılması gerekir.Görme engelli insanların sarı çizgili kabartmalı yolları olması gerekir.Buralara araçların park etmemesi gerekir.Engelliler için spor salonların olması parkların olması belediye otobüsleri toplu ulaşım araçlarına özel yerlerin ve rampaların dizayn edilmesi gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Hatay'ın defne sabunu nasıl yapılır konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
hayatlarını kolaylaştırmak için ne yapmak lazım, engeliler bhayatlarini kolaylaştırmak için ne yapmak lazım, engeller hayatlarını kolaylaştırmak için ne yapmak lazım?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Güzel sanatların sınıflandırılması

Sponsorlu Bağlantılar Güzel sanatlar geleneksel ve çağdaş (modern) olmak üzere iki ana biçimde sınıflandırılır. Geleneksel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.