Başlangıç / Genel Yazılar / Bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bermuda Şeytan Üçgeni’ nde gerçekleşen esrarengiz olayların sorumlusu koşulların, dünya enerji krizine çözüm olabileceği iddia edildi. Ortaya atılan iddianın tabii ki uzaylı yaratıklar, UFO’ lar ya da Atlantis gibi “New Age ” düşünceleriyle herhangi bir alakası yok. Bermuda Şeytan Üçgeni’ ndeki güçlü enerji kaynağı metangazından başka bir şey değil. Bermuda Şeytan Üçgeni adı takılan bölgede gemilerin esrarengiz bir şekilde sırra kadem bastığı iddiaları, Charles Berlitz tarafından yazılan spekülatif kitabın 30 dilde 20 milyondan fazla satmasını sağlamış olabilir. Ortaya attığı garip iddialar sayesinde zengin olan Berlitz’ e mi kulak verirsiniz yoksa her batan gemiyle para kaybeden sigorta şirketi Lloyds’ un sözcüsü Norman Hook’ un sözlerine mi bilemeyiz ama Hook’ a göre Bermuda Üçgeni’ nde batan ya da kaybolan gemilerin sayısı dünyanın herhangi bir bölgesindekinden fazla değil. ABD Sahil Güvenlik kayıtları da Hook’ un açıklamalarını doğrular nitelikte.

Gemilerin okyanus ortasında birdenbire kaybolması, suların kaynaması, elektronik göstergelerin çıldırması rastlanmayan olaylar değil… Ancak bu garip olaylar için bilimadamlarının da bir açıklaması var. Ve bu açıklama olayların nedeninin dünyadışı güçler değil kimyasal olduğunu söylüyor. Bu kimyasal gücün ismi metan gazı hidratı ve Atlantis kadar olmasa da bu gazın da oldukça garip özellikleri var.

Metan hidrat, su moleküllerinden oluşan buz kristallerinin içinehapsolmuş metan gazına verilen ad. Çok yüksek basınç altında ve çok düşük ısılarda oluşan metan hidrit çok büyük miktarda metan gazı barındırabiliyor. Yalnızca bir litrelik hidratın barındıracağı gaz miktarı 167 litreyi bulabiliyor. Ve Bermuda Üçgeni bölgesi, okyanus derinliklerinde yüksek miktarda metan hidrit oluşan birkaç bölgeden biri.

Okyanus dibinden kopan metan hidrit baloncukları, yüzeye yaklaştıklarında eriyor ve serbest kalan metan gazı büyük bir hızla deniz yüzeyine çıkıyor. Bu da okyanusun kaynıyormuş gibi görünmesine ve gemilerin yoğunluğu aniden azalan suda bir anda batmasına yol açabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Bilişim teknolojilerinin kullanıldığı alanlar maddeler halinde konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Nitelikli insan ne demektir

Sponsorlu Bağlantılar Nitelikli insan ne demektir Nitelikli insan çalışkan, eğitimli, becerisi kuvvetli, yeniliklere ve yeni …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.