Başlangıç / Fen / Beynin düz kaslar ve iskelet kasları üzerindeki kontrolü farklıdır. Bu durum organların çalışmasına nasıl yardımcı olur

Beynin düz kaslar ve iskelet kasları üzerindeki kontrolü farklıdır. Bu durum organların çalışmasına nasıl yardımcı olur

Sponsorlu Bağlantılar

Beynin düz kaslar üzerindeki kontrolü sayesinde mide ve bağırsaklar ve diğer organlar düzenli olarak çalışırlar.Mide pelvik kasılmalar yapar ve bu kaslar besinlerin bağırsağa,bağırsakların bu hareketleri de besin posalarının atılmasına yardım eder.Bu kaslar istemsiz şekilde olur ve bunu beyin kontrol eder.İskelet kasları ise istemli olarak çalışırlar.İskelet kasları kol ve bacaktaki kasların çalışmasını sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Oynar eklemlerle bağlı bir çift kemiğin hareket edebilmesinde neden kaslara ihtiyaç vardır konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
beynin düz kaslar ve iskelet kasları üzerindeki kontrolu farklıdır bu durum organların çalışmsına nasıl yardımcı olur, beynin duz kaslar iskelet kaslari uxerindeki kontrol, beynin duz kaslar ve iskelet, beynin düz kaslar ve iskelet kasları üzerindeki kontrolü farklıdır bu durum organların çalışmasına nasıl yardımcı, beynin düz kaslar ve iskelet kasları üzerindeki kontrolü farklıdır bu durum organların çalışmasına nasıl yardımcı olur?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

İdrar borusu atıkları nereye taşır

Sponsorlu Bağlantılar İdrar borusu idrarın vücuttan dışarı atmasını sağlayan kısa borudur. Sponsorlu Bağlantılar Önceki yazımız …

Bir yorum

  1. ben bu siteye bayılıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.