Başlangıç / Eğitim Dünyası / Uzun yıllardır sigara içen bir insanın organlarının mektupları

Uzun yıllardır sigara içen bir insanın organlarının mektupları

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun yıllardır sigara içen bir insanın organları olduğumuzu düşünün.Üç ayrı organın dilinden sigaranın bu organlara verdiği zararları anlatan mektup.

Akciğer:

akciger
Beni içinde taşıyan ama bana kötü davranan insan.Ben her şekilde senin yaşaman için bir çok görev yapmaktayım.Nefes alış verişi,kanın soğumasına yardımcı olarak vücut ısını sağlamaktayım.Sen ise durmadan sigara içerek beni kararttın.Bembeyaz olan yapım simsiyah oldu.Düzgün nefes alıp veremez oldum.Üstelik ömrümü de çok çabuk tükettin.Bu nedenle senden şikayetçiyim.

Kalp ve damarlar:

kalp

Ben her zaman senin için gece gündüz atmaktayım.Bunu yaparken kanını temizliyor,vücuduna dağıtıyor,ve hiç de şikayet etmiyorum.Ben senin en iyi ve yakın arkadaşın iken sen bana kötü davranıyor ve sigara içiyorsun.Rahat rahat içinden akması gereken kan damarlarım artık çok daraldı.Bu nedenle kan içinden rahat akmıyor.Senin yüzünden kalp krizi geçirme riskim ve durmam çok fazla oldu.Lütfen hemen bu sigarayı bırak ve ben seni sen de beni yaşat.

Üreme organları:

üreme organları
Ey insan ben senin neslinin devamını sağlamak için çalışmaktayım.Sen ise sigara içerek neslinin artmasını çoğalmasını engellemektesin.Her zaman sigara ile beni zehirliyor,fonksiyonlarımın azalmasına,yok olmasına neden olmaktasın.Senin sağlıklı çocuklarının olmasını istiyorum.Eminim sen de bunu istiyorsun ama bu şekilde devam eder isen bu olmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Kofulun görevleri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Abartma nedir abartma örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar Abartma, bir duyguyu, olayı, durumu veya düşünceyi olduğundan fazla büyütmek, sınırları zorlayarak abartmak. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.