Başlangıç / Eğitim Dünyası / Türklerin İslamiyet öncesindeki dini,siyasi, ekonomik ve askeri hayatı nasıldı

Türklerin İslamiyet öncesindeki dini,siyasi, ekonomik ve askeri hayatı nasıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Türklerin İslamiyet öncesindeki dini,siyasi, ekonomik ve askeri hayatı
türklerin islamiyet öncesi hayatları
Din: Tek Tanrıya inanırlardı. Bu Tanrı Gök Tanrı olarak bilinmektedir.İyi ruh ve kötü ruh olan Şamanizm inancıda oldukça yaygındır. Öldükten sonraki yaşamın varlığı nada inanmışlardır. Tek Tanrıya inanmaları İslamiyeti kabul etmelerinde etkili olmuştur.
Siyasi yönetim: Göçebe bir yaşam sürmektedirler. Çadırlarda yaşam sürdürmektedirler. Boyların birleşmesi ile devlet oluşumu başlamıştır. Hükümdarları Hakan Kağan ve han gibi unvanları bulunmaktadır. Hükümdar ölünce yerine oğulları geçerdi.
Ekonomi: Göçebe hayatı yaşayan Türkler hayvancılıkla uğraşmaktadırlar. Geçim kaynakları avcılık ve balıkçılıktır. Yerleşik düzene geçtikten sonra tarım ve ticaret yapmaya başlamışlardır.
Askeri hayat: Devlet dış saldırılarla karşılaşması sebebi ile orduya çok önem verirlerdi. İlk düzenli ordu Mete han zamanında kurulmuştur. Savaşçı kimlikleri öne planda bulunmaktadır. Mızrak, ok, yay, kılıç ve kalkan en önemli silahlarıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Grup veya kulüp olarak yapılan çalışmalarda işbirliğinin önemi nedir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
turklerin islamiyet oncesindeki dini siyasi ekonomik ve askeri hayati, türklerin islamiyet öncesi dini siyasi ekonomik ve askeri hayatı, Türklerin islamiyet oncesindeki dini siyasi ekonomik ve askeri hayatìnı araştırınız, türklerin islamiyet öncesindeki dini siyasi ekonomik ve askeri hayatı kısaca, Türklerin İslamiyet öncesindeki dini hayatı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ergonomi, telif, patent ve prototip nedir

Sponsorlu Bağlantılar Ergonomi: Ergonomi; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini inceleyerek insanın makine ve çevre ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.