Başlangıç / Eğitim Dünyası / Ormanların insanlara ve ekonomiye olan katkıları nelerdir

Ormanların insanlara ve ekonomiye olan katkıları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

ormanların ekonomik faydaları
Ormanlar insanlara ve ekonomiye büyük katkılar sağlamaktadır.Ormanlar ve dolayısı ile ağaçlar günlük hayatımızda her alanda kullandığımız araç ve gereçlerin temelini oluşturmaktadır.Kağıt yapımından ısınmaya kadar, masa sandalyelerden, kalemlere kadar her alanda geniş bir sektörü çerçevelemektedir.Ormanlar dünyanın akciğerleridir.Bu nedenle ağaç ekimi ormanların oluşumu tüm canlılar için hayati önem taşımaktadır.Çevresel faydalarının haricinde ekonomik olarak da çok önemli olan ormanların dünyada bir çok insana gelir kapısı olması,gelişen ve değişen dünyada değişmeyen bir sektör olması bu alanı daha da önemli kılmaktadır.Ormanların faydaları arasında erozyonun oluşumunu engellemesi,iklim,temiz çevre,sağlıklı temiz hava en başta gelenlerdir.
Kağıt sanayisi,ısınmada kullanılması,ahşap sanayisi,kırtasiye sanayisi,oyuncak sanayisi,mobilya sanayi,en çok bilinen ve öncü ekonomik katkılardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Buğdayın ekmek oluncaya kadar geçirdiği evreler nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
ormanların insanlara ve ekonomiye olan katkıları ile ilgili şiir, ormanların insanlara ve ekonomiye olan katkıları
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Abartma nedir abartma örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar Abartma, bir duyguyu, olayı, durumu veya düşünceyi olduğundan fazla büyütmek, sınırları zorlayarak abartmak. …

Bir yorum

  1. çok işime yaradı sağolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.