Başlangıç / Eğitim Dünyası / Öğretmenlerin insanlara faydaları nelerdir

Öğretmenlerin insanlara faydaları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Öğretmenlerin insanlara faydaları

Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demesi öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli ve değerli olduğu konusunda fikir vermektedir.

öğretmen

Toplumun temelini oluşturan bireylerin yetişmesi ve eğitilmesinde katkıları olmaktadır.
Her türlü eğitim ve öğretimin alınmasında faydaları olmaktadır.
Bizleri geleceğe hazılamaktadırlar.
Meslek sahibi olmamızda ve bizleri yönlendirmekte faydaları vardır.
Öğretmenler, gerekli bilginin kazanılmasını kolaylaştıran, gerekli ortamları hazırlayan bir rol benimsemek durumundadır. Bunu en iyi biçimde yapabilmek için de öğretmenin çağı yakalamış, gelişme ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir yapıda olması gerekmektedir. En az öğrencileri kadar öğrenme ile aralarının iyi olması beklenir. İstenmeden de olsa insan eğitiminde yapılacak bir hata, sadece yetiştirilen bireye zarar vermeyecektir. Aynı zamanda toplumun geleceğini de olumsuz yönde etkileyecek sonuçlar doğuracaktır. Çünkü bireye yapılan yatırım uzun vadede verim alınacak bir yatırımdır. Bu yatırımda ortaya çıkacak bir hata ya da yanlışlık toplumları felakete götürecek sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde birey eğitiminde çok önemli görev üslenen öğretmenlerin çağın ilerisinde bir eğitim anlayışına sahip olması beklenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Abaküsün faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ergonomi, telif, patent ve prototip nedir

Sponsorlu Bağlantılar Ergonomi: Ergonomi; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini inceleyerek insanın makine ve çevre ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.