Başlangıç / Eğitim Dünyası / Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri nelerdir

Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

doğal kaynakların bilinçsiz kullanılması
Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesinin insan yaşamına etkileri
Doğal kaynakların bilinçsiz kullanılması neticesinde;hava kirliliği ve çevre kirliliği başta olmak üzere bir çok sağlıksız durum ortaya çıkmaktadır.Bunlar insanların yaşamlarını olumsuz etkilemekle beraber;gelecek nesillerin yaşamlarını da tehlikeye atmaktadır.
İnsanlar doğa ile iç içe yaşarken aynı zamanda doğada bulunan maddelerden de faydalanırlar.Bu maddeler insanların yaşamını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda bu maddelere ihtiyaçları vardır.Doğal kaynaklar su, hava, güneş, ormanlar, nehirler, göller, denizler, madenler, petrol ve daha bir çok şeyi kapsamaktadır.Bunların bilinçsiz kullanımı tüketimi insanların yaşamlarını olumsuz şekilde etkilemektedir. Nefes aldığımız havanın temiz olması, içme sularının temiz olması, yeterli olması enerji kaynaklarının bilinçli tüketilmesi insan neslinin devamı için de önemlidir.
Fabrika bacalarından çıkan zehirli gazların havayı kirletmesi, kimyasal atıkların derelere nehirlere karışması, asit yağmurlarının oluşması insanların ve diğer canlıların yaşamlarını olumsuz etkilerken, sağlığımızın bozulmasına ve bu kaynakların heba edilmesi anlamına gelmektedir.Hızla artan insan nüfusu doğal kaynakların daha çabuk tüketilmesine neden olmaktadır.
Gelecek nesillerin doğal kaynaklardan faydalanabilmesi için bizlerin bu kaynakları bilinçli tüketmesi gerekmektedir.Yani insanoğlunun neslinin devam etmesi için doğal kaynakları bilinçli tüketmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Takiyüddin'in matematik ve astronomi alanında yaptığı yenilikler konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ergonomi, telif, patent ve prototip nedir

Sponsorlu Bağlantılar Ergonomi: Ergonomi; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini inceleyerek insanın makine ve çevre ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.