Başlangıç / Eğitim Dünyası / Demirin günlük yaşamdaki kullanım alanları

Demirin günlük yaşamdaki kullanım alanları

Sponsorlu Bağlantılar

Demirin kullanıldığı alanlar
demirin kullanım alanları

Demir Dünyada oldukça bol bulunan bir madendir. Çok olması nedeni ile kullanım alanları oldukça fazladır. Günlük hayatımızda bir çok alet ve gereç yapımında demir kullanılmaktadır.
Tüm otomobillerin üretimleri sırasında demir kullanılır ve bir çok otomobil parçasında demir içeriği bulunmaktadır. Bu yüzdendir ki otomotiv endüstrisinde oransal olarak çok miktarda kullanılmaktadır. Ayrıca diğer ulaşım araçlarında demir kullanımı da oldukça yaygındır örneğin gemicilikte gemilerin üretiminde ve demiryollarında yaygın biçimde kullanılmaktadır. Yaşamış olduğumuz binaların İnşaatları esnasında daha sağlam olması için bina temellerinde ve her kat çıkıldığında demir kullanılmaktadır. Sanayide kullanılmış olduğu bir diğer alanı ise Demir çelik fabrikalarında çelik yapımında kullanılır. Elektronik aletlerin bir hayli bölümünde da yeniden demirden istifade edilir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber demir bu alana da girmiştir ve teknolojik aletlerin muhtevasında da demir vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Bakırın günlük yaşamdaki kullanım alanları konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Abartma nedir abartma örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar Abartma, bir duyguyu, olayı, durumu veya düşünceyi olduğundan fazla büyütmek, sınırları zorlayarak abartmak. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.