Başlangıç / Eğitim Dünyası / Çevre kirliliğinin önlemek için kurulan kuruluşlar hangileridir

Çevre kirliliğinin önlemek için kurulan kuruluşlar hangileridir

Sponsorlu Bağlantılar

Çevre kirliliğinin önlemek için kurulan kuruluşlar

çevre kirliliği ve kuruluşlar

Çevreyi korumak ve çevre kirliliğini engellemek için ülkemizde kurulan kuruluşlar ve görevleri:
ÇEVKO: Her türlü ambalaj atığının çevreye zarar vermesini engellemek, cam, plastik vb. zararlı maddelerin geri dönüşümünü sağlamak ve temiz bir çevre oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
ÇEV-KOR: Doğal ve tarihi eserleri korumak, çevre kirliliğini önlemek için çevre kirliliğine neden olmayacak sistemlerin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren bir kuruluştur.
TEMA: Çevre kirliliğini ve çevre sağlığını korunmak, doğal zenginlikleri ve yeşil alanları korumak ve geliştirmek için ülkemizin geleceğini güvence altına almak gibi amaçları bulunan bir kuruluştur. En önemli görevi orman ve ağaç sevgisini insanlara aşılamak ve bilinçlendirmek.
DOÇEV: Ülkemizi ağaçlandırmak, erozyonu önlemek, çevreye atılan zararlı maddeleri doğaya zarar vermesini engellemek amacıyla çalışmalarını sürdüren bir kuruluştur.
TÜÇEV: Çevreyi korumak ve çevrenin kirlenmesine mani olmak ve insan sağlığını iyileştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren bir kuruluştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Ege bölgesi ikliminin günlük yaşama etkileri nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Abartma nedir abartma örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar Abartma, bir duyguyu, olayı, durumu veya düşünceyi olduğundan fazla büyütmek, sınırları zorlayarak abartmak. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.