Başlangıç / Eğitim Dünyası / Biyolojik yasa nedir

Biyolojik yasa nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Biyolojik yasa nedir Biyolojik yasaya örnekler

Biyoloji canlıların doğması gelişimi üremesi canlılığın devam etmesi canlılığın sona ermesi gibi yaşayış evrelerini yapı ve işlev bakımından canlıların özelliklerin inceleyen bilim dalıdır. Biyolojik yasalar biyoloji bilimin canlıların oluşumu gelişimi üremesi ve canlılık özellikleriyle ilgili koyduğu yasalardır.

Biyolojik yasalara örnekler

Biyolojik yasalar fiziksel yasalar gibi evrenseldir deney gözlem ve araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur. Evrendeki biyolojik yasalar Allah’ın çizdiği bir kaderdir.
Yüce Allah Kur’an’da bazı biyolojik yasalara dikkat çekmekte canlıların yapısı büyümesi üremesi gelişmesi korunması gibi konularda bilgiler vermektedir. Bu konularla ilgili ayetlerden bazıları şunlardır:
“Biz rüzgârları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten su indirdik de onunla su ihtiyacınızı karşıladık…” (Hicr suresi 22)
“Yeryüzüne bakmazlar mı? Orada her güzel çiftten nice bitkiler yetiştirdik.” (Şuarâ suresi 7)
“Allah her canlıyı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karın üstünde sürünür kimi de iki ayağı üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. (Nur suresi 45)
“Size tohumlar bitkiler( ağaçları) sarmaş dolaş olmuş bağlar bahçeler yetiştirmek için üst üste yığılıp sıkışan bulutlardan şırıl şırıl akan sular indirdik” (Nebe suresi 14-16)

Biyolojik yasalar Allah’ın çizdiği bir kaderdir.

Evrendeki biyolojik yasalar Allah’ın çizdiği bir kaderdir. Biyolojik yasalar doğadaki mükemmel dengenin bir sonucudur ve Allah’ın sonsuz güç sahibi olduğunun bir göstergesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Sürtünme kuvvetinin faydaları maddeler halinde konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ergonomi, telif, patent ve prototip nedir

Sponsorlu Bağlantılar Ergonomi: Ergonomi; insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini inceleyerek insanın makine ve çevre ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.