Başlangıç / Dini Konular / Yasin Suresi nasıl kolay ezberlenir

Yasin Suresi nasıl kolay ezberlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Yasin suresini kolay ezberlemek

Yasin suresini ezberlemek için öncelikle bunu gerçekten istemek gerekir. Ezbere başlamadan önce okumamız düzgün olmalıdır ki kelimeleri yanlış öğrenmeyelim.Ezber yaparken kendimizi rahat hissettiğimiz bir vakti seçersek ezberimiz daha kolay olur.

Yüce Rabbimizin sözlerini ezberlediğinizi düşünerek kalbî samimiyetinizi muhafaza edin.

Ezbere başlamadan önce abdest alın ve “Ya Rabbî! Bana ezberlemeyi ve öğrenmeyi kolaylaştır!” deyip samimi kalple dua edin.

Mümkün olduğu kadar zihninizin saf ve duru olduğu anlarda ezber yapın. Bir de zihninizi boş ve lüzumsuz şeylerden arındırdıktan sonra ezbere başlayın. Dolu kap boşalmadan içine bir şey yerleştiremezsiniz. Zihnin saf ve duruluğu için günahlardan da uzak durulmaya çalışılmalıdır.

Ezberlerinizi genellikle sabahın erken vakitlerinde saf ve duru zihinle yapmaya çalışın. Eğer akşam uyumadan önce çalışıp ön hazırlık yaparsanız siz uykuda iken hafızanıza kaydedildiğini fark edersiniz

Şunu da unutmayın ki siz Kur’an’ı Kerim’in başına oturduğunuzda, şeytan bütün gücüyle size vesvese verecek ve ne kadar işiniz, probleminiz varsa aklınıza getirecek, sizi Kur’an’dan alıkoymaya çalışacaktır. Bu bir oyundur, sakın tuzağa düşmeyin!

Kararlılık gösterin. Sizdeki bu kararlılığı görünce şeytan perişan olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Peygamaber efendimizin kısaca hayatı konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

İslamda temel ibadetler nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar İslamda temel ibadetler nelerdir İslam dininin temel ibadetleri, kelimeyi şehadet etmek, namaz kılmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.