Başlangıç / Dini Konular / Miraç kandili ile ilgili ayetler ve hadisler

Miraç kandili ile ilgili ayetler ve hadisler

Sponsorlu Bağlantılar

Miraç olayı bir mucizedir.Hatta Kuranı Kerimden sonraki en büyük mucze olarak adlandırılmaktadır.

miraç kandili

 

Miraç kandili ile igili ayet

Sübhânellezi esra bi abdihi leylem minel mescidil harami ilel mescidil agsallezi barekna havlehû li nüriyehû min ayetina. İnnehu hüvessemiul basir (İsra 1)

Anlamı:Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye [Muhammed] kulunu Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir.”(İsra :1)

Miraç kandili ile ilgili hadisi şerifler

Mirac gecesi, uğradığım her melek topluluğu, ümmetime hacamatı tavsiye etti.) [Hakim] (Mirac gecesinde ateşten makasla kendi dudaklarını kesenleri görüp, kim olduklarını sordum. “İlmi ile amel etmeyen din adamlarıdır” dendi.) [Buhari, Müslim] (Mirac gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadın olduğunu gördüm.) [Tirmizi] (Mirac gecesi, ekin ekip bir günde biçen bir topluluk gördüm. Biçtiği mahsul yeniden eski haline dönüyordu. “Bunlar kim?” dedim. Cebrail aleyhisselam, “Bunlar Allah yolunda cihad edenlerdir. Bunların bir iyiliğine yedi yüz misli sevap verilir. Harcadıklarının yerine yenisi verilir” dedi.) [Bezzar] Uzun bir hadis-i şerifin özeti şöyle: (Cebrail aleyhisselamla bütün gökleri geçerek Sidre-i müntehaya geldim. Cenneti gösterdiler. Daha sonra elli vakit namazla dönerken Musa aleyhisselamı gördüm. Elli vakit namazın ümmetime zor geleceğini, dönüp namaz vakitlerini azaltmasını Allahü teâlâdan istememi söyledi. Azar azar kaldırılarak sonunda beş vakte indirildi.) [Müslim] Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Evlilik ile ilgili ayetler ve hadisler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
miraç kandili ile ilgili hadisler, miraç kandili ile ilgili ayet ve hadisler, miraç kandili ayet ve hadisler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ramazan ayında neler yapılır

Sponsorlu Bağlantılar Ramazan ayında neler yapılır Ramazan ayı İslamın beş şartından biri olan oruç tutmaktır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.