Başlangıç / Dini Konular / İslam dininin sevgi ve barışa verdiği önem

İslam dininin sevgi ve barışa verdiği önem

Sponsorlu Bağlantılar

İslamiyetin sevgi ve barışa verdiği önem

İslam dini sevgi kardeşlik ve barış dinidir.Dinimiz insanların huzur ve mutluluğunu ön planda el alamıştır.İslam dini hoşgörü dinidir.Saygı ve yardımlaşma her zaman ele alınmış ve insanların bir birlerine olan dayanışmaları teşvik edilmiştir.İslam dininin özünde birbirinizi sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız hadisi şerifi bu konuya verilen önemi dile getirmektedir.
islamdini
İslam dini evrensel bir din olup toplumun bütün bireylerini içine almıştır. İnsanların ve toplumların mutlu ve huzur içinde yaşaması için indirilmiştir.
İslam dini sevgi ve barışın temelleri üzerine kurulmuş bir din olup, sevgi ve barışa önem vermiştir. Allah insanların birbirlerine şiddet uygulamasını ve sebepsiz yere insanları öldürmesini haram kılarak yasaklamıştır.Allah insanlara şefkatli ve merhametli olmayı emreder. Komşularımızı ve etrafımızdaki insanların dinleri ve dilleri ne olursa olsun iyi geçinmemiz gerekiyor.
Bu dünya üzerinde bütün insanların sevgi ve barış içinde yaşaması dünyayı güzel bir hale getirmek İslamiyetin önemli değerlerindendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceki yazımız Evlilik ile ilgili ayetler ve hadisler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
islamiyete sevgiyi kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Ramazan ayında neler yapılır

Sponsorlu Bağlantılar Ramazan ayında neler yapılır Ramazan ayı İslamın beş şartından biri olan oruç tutmaktır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.